Thursday, 5 November 2009

HOW TO SHOP JIMMY CHOO FOR H&M


Bu başlık benim değil aslında:) Jimmy Choo'nun H&M için hazırladığı kolleksiyonun satışa çıkmasına 1 hafta kaldı. 14 Kasım'da her parça belirlenen belli storelarda satışa çıkacak. Büyük bir kalabalık bekleyen H&M ekibi web sitelerinde Jimmy Choo for H&M sürecini en detaylarıyla bu başlıkla yayınlamış:) Böyle detaylı bir satın alma sürecini moda sektöründe ilk defa gördüm:) H&M'in cahili olmamdan olsa gerek...
İşte maddeleriyle süreç:
  1. Eğer bir sıra varsa, lütfen sırada bekle, mağaza görevlileri nasıl alışveriş edeceğin konusunda sana bilgi verecek.
  2. Sıradaki ilk 160 kişiye bir bilezik verilecek, mağazada belirlenen özel alanda bu bilezikle kadın kolleksiyonundan alışveriş edebileceksin. Erkek kolleksiyonu için bileziğe ihtiyacın yok:):)
  3. 2 saat sonra özel alanı tüm müşterilerimize açacağız ve ilk 160 kişi arasında olmasan da kolleksiyonun geri kalanından alışveriş yapabileceksin.
  4. ....
Süreç yanısıra kurallar seti de detaylı şekilde belirtilmiş. Amaç tüm müşterilere en iyi alışveriş tecrübesini yaşatabilmek:) devamı için tıklayın.

Micro sitesini çok beğendim, 14 Kasım'da 160 kişiden biri olup ürünlere dokunarak görüşlerimi söylemek isterdim ama ancak burdan gördüğüm kadarıyla yorum verebileceğim. Kuvvetli ve zengin bir kolleksiyon olmuş, umarım kaliteden çok feragat etmemişlerdir. Beğendiğim parçalar yukarıda, hepsini görmek için tıklayın.

This is not my topic actually! Jimmy Choo collection for H&M will be on stores 1 week later. Every piece of the collection will be on different stores on 14th November. Because of high demand and expecting a crowd H&M team prepared a detailed buying process and launched wtih this topic:) I saw a detailed buying process in fashion industry for the first time:)it's beacuse we haven't any H&M in Turkey possibly .
Here is the process:
  1. If there is a line, please wait in line and H&M store staff will inform you about how to shop.
  2. The first 160 people in line will receive a bracelet; on the bracelet you will be given a specific time for shopping in our designated area. The bracelets are only needed for the women’s shoes, bags and accessories. Customers shopping the men’s collection will not require a bracelet:)
  3. If you are not one of the 160 first in line after about two hours we will also open up the designated area for all of our customers.
The set of rules were declared besides process. Their goal is to create a better shopping experience for the customers. click for the page.

I loved micro site. I want to tell my favourites as being one of the first 160 people and touching real collection. Unfortunately I can pick my favorites from here, whity's screen. I found this collection powerfull and big, I hope that their qualities aren't so low. My favorite pieces are above, click for the whole collection.No comments:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...