Monday, 28 December 2009

TRAVEL PLAN

Seyahate çıkarken optimum bavulu hazırlamayı yıllardır hedefliyorum. Bir çok deneme yanılma, pantolonsuz kalıp yuksek bel anne pantolonunu kemerle büzüp giymeler gibi tecrübelerden sonra doğru yolu buldum:)

1. Benim gibi giyime düşkün birilerinin küçük bavulla seyahat edemeyeceğini, ederse mutsuz olacağını bir kere kabul etmesi gerekiyor.
2.Her zaman bir erkekten ya da sadece fonksiyonel bir kadından daha büyük bagajımız olacak.
3. Bu kabullerden sonra en büyük mesele, seyahat konsepti, hava, kalınacak gün sayısı ve eventlerin hepsini düşünerek doğru bavulu hazırlayabilmek oluyor.

Bavul büyük olur, ama siz sadece %10 unu kullanarak eve döner, orada da bir dolu eşya içerisinde yokluk çekerseniz, bir yanlışlık var demektir.

Önerim bir seyahat defteri edinin. Planlarınıza 1 hafta önceden başlayın.
Okadar eğlenceli ki, hem tatile ısınıyor, motivasyonunuz artıyor hem de optimum bavulu hazırlamış oluyorsunuz. Seyahat sonunda bavulumun %80'ini kullanmışsam, başarılıyım.


PAS_0730

PAS_0722


PAS_0726

PAS_0727

PAS_0729


I've been studying at preparing optimum suitcase for years. I've tryed many things, sometimes I succeeded, sometimes I failed, for example I had to wear my mom's pants an hold them up with a tight belt. But finally I found the right way:)

1. Accept having bigger suitcase if you are interested in fashion and styling like me.
2. And we have always bigger suitcases than a man's or a functional woman's.
3. After these, the biggest issue is thinking all travel concept, weather, length of the trip and events together and preparing the right suitcase for your trip. If you can use only %10 of your suitcase, and also need something else with a lot of stuff, there is something wrong.

Get a travel notebook and start planning a week before. It will be a funny experience, your motivation will rise and also you will prepare the right suitcase.
If I use %80 of my suitcase, I succeed.


No comments:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...