Tuesday, 15 February 2011

SHOW TIME/ Gamze Saraçoğlu

Bir koleksiyonun masalsı hikayesi ile başladığımız dizi, koleksiyonun ışıklar altında hayat bulduğu defile ile devam ediyor.

Daha önce de söylemiştim her IFW'nin kıymetlisi Gamze Saraçoğlu bu sefer daha da büyük bir önem taşıdı benim için çünkü muhteşem koleksiyonun ilk gözler önüne çıkacağı defileyi an be an yaşamamıza, görüntülememize izin verdi:)


IMG_8517


IMG_8700
Bacstage'de buluştuk. Nasıl bir koşuşturma, nasıl bir heyecan, elbiseler asılmış, taşıyıcı perileri askıların altında, Gamze herkesi, herşeyi, en ince detayı son bir kontrolden geçiriyor. Rahatsızlanmış bir gece önce ama hiç çaktırmıyor, yine gözlerinden enerji ve heyecan fışkırıyor.

IMG_1118


IMG_8477

IMG_1116

Roportaj yapmak üzere gelen gazeteciler, izleyicilerin hediyeleri paketleniyor. Bir tuzum olmadı mı oldu:) o telaşta mutlaka bir işe yaramak istiyorsunuz. Sevgili Billur'la (offnegiysem.com) daldık kolilerin içine..


IMG_8427

Ve son prova, Gamze'nin barok koleksiyonunu tamamlayan heybetli çizmeler bir bir giyiliyor..
Sahneye çıkış kolidorundan provayı izlemek büyük keyif, her anını yakalamak istiyorum, basıyorum da basıyorum deklanşöre, Burak'da diğer taraftan saniyelerle yarışıyor bu güzel anları sizlere de ulaştırabilmek için..

IMG_1142

Ve showun başlamasına dakikalar kala koşarak yerimizi alıyoruz, Gamze'nin showu 5 duyuya hitab ediyor.

Önce tabiki koleksiyonu ile gözlere, ve dokunmaya, tüyleri diken diken eden bütün hislerimizi harekete geçiren barok müzik duyma, özel yaptırdığı parfüm Black Ink ile koku duyumuza...


IMG_8887


IMG_8862

IMG_8832

IMG_8816

IMG_8750


Gamze'nin de podyuma çıkıp mütevazi selamını izleyicilere vermesiyle show son buluyor..

Koleksiyon gerçekten harikaydı, her IFW de olduğu gibi Gamze yine benim için birinci oldu, karanlığı bu kadar estetik, içinde masumiyetle vermek...

Gamze imzasını, bambaşka bir hikayede de görmek ve çok yakıştırmak.. Hep yaptığım gibi neler benim olsun?

Baskıları bileklere dogru sıklaşan çoraplar, ekru iki elbise, biri omuz hizasında yakası başlayan biri tunik üstlü...

Ve belirgin kaşlar ve çillerle masumiyeti temsil eden makyaj.


IMG_8584

İşte Backstage ekibi:)


IMG_8535

İşte bu muhteşem şowun videosunu da Markofoni Blog'dan sizlerle paylaşıyorum.İstanbul Fashion Week 2011 Gamze Saraçoğlu from markafoni Blog on Vimeo.

Photos by Burak Aycan.

1 comment:

FASHION DESIGNER said...

Çok eğlenceli bir post olmuş bende çok beğendim saraçoğlunun bu koleksiyonunu

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...